Gravering i plastik og akryl for virksomheder. Indgravering af el-materiel, reklameartikler og meget mere. Få et uforpligtende tilbud på din opgave i dag.
Så er din søgen heldigvis slut nu. For snart vil du stå med din færdige graveringsordre i hænderne. Arbejdet? Det står vi for. Du trykker bare på knappen.
Vi tager os af dine komponenter, el-rammer og paneler – plus alt det andet. Se bare nogle af mulighederne her.
Plastik kan være sammensat af mange elementer, f.eks. blødgørere. Derfor kræver det en erfaren gravør at håndtere materialet. Vi har heldigvis 23 års erfaring. Derfor kan vi også sikre dig det ideelle resultat.
Hvad du ønsker at få graveret i dine emner, er op til dig. Vi graverer alt fra det største logo, du kan forestille dig, til den mindste tekst – helt efter dine ønsker.
Akryl og hårde plasttyper, som dem du finder i el-rammer og kontakter, er noget af det bedste til lasergravering. Men vi kan også indgravere folie og andre plasttyper.
Hos LaserMan har vi ingen minimumsantal pr. ordre (men med vores mængderabat bliver din stk.-pris billigst jo flere genstande, du skal have indgraveret på én gang).
Hvad gør du, som dine konkurrenter ikke gør? Gravering i plast kan være svaret. Brug det til at skille dig ud fra mængden.
Med lasergravering kan du nemt gøre dine produkter i akryl eller plast helt unikke – og dermed øge deres salgsværdi.
En gravering er en smuk måde at brande din virksomhed på over for nye potentielle kunder og samarbejdspartnere.
Hos os er du ikke bare et nummer i rækken. Vi tager den gule Nokia-telefon, når du ringer, og svarer som regel på din mail inden for 3 timer i vores åbningstid. Det kalder vi god, “gammeldaws” kundeservice.
Det kan være nødvendigt at teste, hvordan et materiale reagerer på lasergravering – så vi kan sikre dig det optimale resultat. Derfor foretager vi ofte en prøvegravering, før vi sætter produktionen i gang.
Kontakt os her for at høre mere om en prøvegravering.
Jo flere genstande, du skal have indgraveret på samme tid, jo bedre bliver din stk.-pris pr. gravering. Det synes vi er almindelig sund fornuft.
Du kan nemt og hurtigt få fat på os i vores åbningstider. Vi er nemlig kun et opkald eller en mail væk. Derfor holder vi dig også opdateret på din ordre, hvis noget ikke går som forventet, eller vi har behov for, at du godkender ændringer.
Vi ved, det er vigtigt for vores kunder, at de får deres ting til tiden. Derfor aftaler vi altid en konkret leveringstid med dig, når du bestiller – så du kan være sikker på at overholde dine deadlines.
Har du brug for løbende at få udført laserindgravering? Så sikrer en fast prisaftale dig altid den bedste pris.
Kontakt os her for at få mere at vide om prisaftaler.
Vi har nemlig hjulpet virksomheder som din i mere end to årtier. Derfor ved vi også, at du sikkert gerne vil se en prøve, blive holdt opdateret og have din ordre til aftalt leveringstid.
Vi er med dig i hele processen. Fra den første indledende snak, og til du står med din færdige graveringsordre i hænderne.
Kontakt os og fortæl, hvad din opgave drejer sig om, gerne så detaljeret som muligt. Så laver vi et gratis og uforpligtende tilbud til dig.
Godkend den grafiske opsætning eller evt. de prøver, vi har lavet i samråd med dig. Dernæst går vi i gang med at udføre din opgave.
Afhent selv din færdige ordre hos os eller modtag den med posten til aftalt leveringstid. Herefter kan du straks tage den i brug.
Så find svaret i vores FAQ. Eller kontakt os og bliv klogere på, hvad der kan lade sig gøre, og hvad det koster (plus alt det andet, du sikkert spekulerer på).
Prisen på gravering i plast varierer. Det gør den, fordi ingen ordrer eller kunder er ens. Når vi udregner din pris, ser vi f.eks. på faktorer som opgavens omfang, frekvens og kompleksitet. Få et tilbud her.
Nej, vi har intet minimumsantal, du skal bestille pr. ordre. Men med vores mængderabat bliver din stk.-pris altid billigst jo flere genstande, du skal have indgraveret på én gang.
Ja, når du bestiller gravering i plast, leverer du som regel selv materialet. Det kan f.eks. være et parti plastikflasker eller elmateriel.
Skal du i stedet bruge plastikskilte?
Her leverer vi både materialet til skiltene, som vi først laserskærer og herefter indgraverer for dig. Kontakt os her for at få et tilbud.
Ja, når du bestiller gravering hos LaserMan, står vi altid for den grafiske opsætning af dit layout i vores graveringsprogram. Det er en fast del af vores arbejdsproces.
Derfor kan vi både hjælpe, hvis du kommer med et færdigt vektoriseret layout fra jeres grafiske afdeling, eller hvis du starter fra nul.
Uanset hvad får du altid den grafiske korrektur til godkendelse, før vi sætter produktionen i gang.
Kontakt os her for at høre nærmere.
Har du brug for at se en prøve på din færdige ordre? Så kontakt os for et tilbud på din opgave. Herefter hjælper vi med at arrangere en prøvegravering.
LaserMan er fortrinsvis leverandør til virksomheder og andre erhvervskunder.
Som privatperson er du velkommen til at henvende dig med en forespørgsel, men bemærk dog, at vi ikke indgraverer enkeltstående dåbsgaver, bryllupsgaver, smykker, skåle og lignende.
Aaahh… Kan du mærke det? Det er den afslappende følelse af, at din opgave er i hænderne på professionelle.
LaserMan ApS er din erhvervsgravør i Aarhus. Vi hjælper store og små virksomheder i hele Danmark med lasergravering og graverede skilte.
LaserMan ApS
Sintrupvej 2
DK-8220 Brabrand
Man – tors: 08:00 – 16:00
Fredag: 08:00 – 14:00